![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Knaken-
toernooi |
|
Verslagen
|
|
Verslag 2004
|
|
Foto's van
2004 |
|
Verslag 2005
|
|
Foto's van
2005 |
|
Verslag 2006
|
|
Foto's van
2006 |
|
Verslag 2007
|
|
Foto's van
2007 |
|
Verslag 2008
|
|
Foto's van
2008 |
|
Foto's van
2009 |
|
Forum
|
Knakentoernooi 2008
Het 25e Knakentoernooi bleek weer een enorm succes op sportief gebied en qua gezelligheid. Met 44 teams gestart en geëindigd met een finale waarin Maarten Trippenzee, een van de bedenkers van het toernooi, zelf mocht aantreden.
Het was een bijzonder toernooi, dat al 25 jaar georganiseerd wordt om sportiviteit en gezelligheid bij elkaar te brengen. We hebben weer kunnen genieten van enorm spannende wedstrijden, maar ook van de meest verwonderlijke manieren om een volleybal over het net te krijgen.
Het niveau stijgt met de jaren, zelfs de mensen die ooit mee zijn gaan doen, puur vanwege de lol, staan nu te vechten om ieder punt en willen graag een plek in de finale veroveren.
Dit jaar werd de organisatie aangenaam verrast door een aantal teams dat met taart, een bloemetje, slingers of later op de avond een biertje kwam om hen te feliciteren met het jubileum.
De EHBO heeft dit jaar bijzonder weinig te doen gehad, een enkele pleister is uitgedeeld, maar meer ook niet. Dit maakte ook voor hen het 25e toernooi bijzonder aangezien zij al al die jaren aanwezig zijn.
De finale avonden werden als vanouds prima verzorgd door het personeel van De Vlinder en Christiaan Beuk met zijn discotheek, er werd tot in de vroege morgen gefeest.
We kijken terug op een geweldig toernooi en maken ons alvast op voor de 26e editie….
Fijne feestdagen en graag tot ziens op 8, 9, 10 en 11 december 2009!
De Knakencommissie
De uitslagen van het Knakentoernooi 2008
Donderdagavond:
Vrijdagavond:
Verslag uit het Witte Weekblad van 17 december 2008
Knakentoernooi bestaat 25 jaar
Volleyballen voor 2 gulden 50
Ter Aar - Zo'n 25 jaar geleden stonden twee volleyballers van Scarabee en een handje vol vrijwilligers op een zaterdagochtend in sporthal de Wip om voor het eerst het Knakentoernooi plaats te laten vinden. Met veel tape en extra touw werden twee volleybalvelden omgetoverd tot drie velden.
Jan Knoben en Maarten Trippenzee stonden aan de wieg van het, inmiddels flink gegroeide, sportevenement. Gerarda van der Hoorn, Evelien Reurings en Ruud van Geene hebben zich later aangesloten. Destijds schreven ook buurten, bedrijven, sportverenigingen en families zich in. Alles om een sportieve en gezellige band te creeeren tussen de bewoners van Ter Aar. De naam knakentoernooi komt van de knaak, die voor de invoering van de euro, 2 gulden en 50 cent waard was. Dat was in de eerste jaren dan ook het inschrijfgeld per persoon. In zestien van Knakentrofees, die de deelnemende teams konden winnen, was de knaak verwerkt.
'T is niks
Het maximale aantal teams dat mee kon doen was in de beginjaren 24. Deelnemers toentertijd waren Wapata, Aviko, Surfclub Ter Aar, Shuttle '74 en Malipamaroma. Ook was er een team dat zich vier keer onder een andere (opvolgende) naam inschreef: 't is niks, 't is weer niks, 't is nog steeds niks en 't is helemaal niks. Er zijn maar weinig eendagsvliegen op het toernooi. Van de 227 teams, dat zich in de 25 jaar inschreef voor het evenement, hebben bijna tweehonderd teams meer dan een keer meegedaan. Daarvan zijn er tien teams die nagenoeg geen toernooi hebben gemist. Hun kleding is vaak herkenbaar. Zo staan de teams van de Vogelballers al jaren in het knalroze.
Dinsdag 9 en woensdag 10 december zijn de voorrondes gespeeld. Donderdagavond, ook wel de feestavond genoemd, streden twintig teams in de verliezersronde om de prijzen. Eerstein deze ronde werd TTN, gevolgd door M'zus en als derde Club van 14A. Vrijdag waren de fantieke volleyballers aan de beurt die streden om de hoogste podiumplaatsen. Eerste werd The Specials, tweede het Survivalteam - met oprichter Maarten Trippenzee - en een gedeelde derde plaats was er voor Euuuhh en DAK.