Volleybalvereniging Scarabee, Ter Aar, Holland

Clinic HVA 2010

Volleybalvereniging Scarabee, Ter Aar, Holland

Scarabee krijgt volleyballes van HvA

Uit het Witte Weekblad van 24 februari 2010:

Volleyballes van toptalenten

TER AAR - Ze hebben allemaal in Jong Oranje gevolleybald, trainen tien keer per week en spelen in de Eredivisie. Maar dinsdag 16 februari steken ze hun tijd in het geven van een clinic bij Volleybalvereniging Scarabee. Het zijn de toptalenten van de Hogeschool van Amsterdam.

'Ik ben Robin, de kleinste van het team,' stelt volleyballer Robin Overbeeke zich voor. Waarna hij zegt: 'Ik ben 1 meter 98.' En het lijkt inderdaad zo. Hij staat tussen Bas van Bemmelen, Brian Schouren en Tijmen Laane in, die alle drie boven de 2 meter zijn. Veel tijd om zich over die enorme lengtes te verbazen, hebben de leden van Scarabee niet, want Koos Klein, de begeleider, wil beginnen. Iedereen gaat in een kring staan die de halve zaal van Sporthal de Vlinder beslaat en wacht op instructies. Om de beurt doen de boomlange volleyballers warming-up oefeningen voor. Veel ervan zijn niet bekend, maar zo goed mogelijk volgen de deelnemers de voorgedane stappen. Dit zorgt voor gegrinnik, want op je buik op de grond gelegen, je voet naar je hand brengen, is niet makkelijk.

Na wat gooi-, vang, pass- en bovenhandse volleybaloefeningen laat Klein een trainingsoefening met de jongens zien. De drie verdelen zich over het veld. Klein slaat de bal naar alle hoeken terwijl de jongens proberen eronder te komen. Snoekduiken en de meest lenige sprongen zijn nodig om de bal terug te passen. Het gaat zo snel en flitsend dat hier en daar monden open hangen. Ook het smashen van de jongemannen zorgt voor oh's en ah's, want nadat ze de bal op de grond slaan, stuitert deze zo hoog op dat hij de lampen aan het plafond van de sporthal raakt.

De talenten komen uit heel Nederland om aan de HvA een opleiding gecombineerd met volleybal te volgen. 'We geven clinics door heel het land, maar vooral rondom Amsterdam,' vertelt Bas van Bemmelen. 'We hebben gewoon niet meer tijd.' De spelers hopen allemaal ooit uit te komen voor het Nederlands elftal. 'We moeten eerst nog wat internationale ervaring opdoen en daarna, wie weet.'

Wedstrijdje

Het klapstuk is een wedstrijdje tussen de vier talenten en het Heren 1 elftal van Scarabee. Even lijkt het of de Ter Aarders als eerste de 7 halen, maar dan leggen de Eredivisiespelers een aantal smashes op rij rechtstreeks op de grond. Eén jongen eruit; wedstrijdje tegen drie talenten; daarna tegen twee; steeds gaat de winst naar de HvA jongens. Kunnen ze het met zijn zessen dan wel winnen van één? Tijmen Laane gaat als eerste solo. Het veld is best klein, blijkt uit zijn reddingen, maar hij verliest wel. Robin Overbeeke probeert het ook. Tot 10-10 gaat het gelijk op. Uiteindelijk moet hij toch zijn meerdere erkennen in zijn zes Scarabee-opponenten.

Door Anke Steffers

Uiteindelijk zijn we met een groot aantal leden naar een thuiswedstrijd van HvA gaan kijken in de sporthallen Zuid in Amsterdam. Het was op 6 maart 2010 om 19.30 uur. Het een wedstrijd in de kampioenspoule tegen AB Groningen/Lycurgus. De wedstrijd werd met een 3-0 gewonnen door HvA, met de setstanden 25-23, 25-20, 32-30. Hieronder volgen enkele foto's van scarabeeers en de wedstrijd.